Poradnia Prehabilitacyjna

lokalizacja

Lokalizacja poradni

Siedleckie Centrum Onkologii, ul. Poniatowskiego 26,
wjazd od ul. Bema (parter)
gabinet nr. 059

Informacje

Zgłoszenie pacjenta do koordynatora prehabilitacji przez lekarza z poradni

Koordynator prehabilitacji – mgr Anna Fierasiewicz
tel. 507 516 728

godziny pracy

Godziny pracy poradni

poniedziałek od 15.00

Specyfika Poradni

Walka z nowotworami wymaga ogromnego zaangażowania pacjenta oraz profesjonalnego wsparcia ze strony lekarzy i innych specjalistów. Właśnie z myślą o tym powstała nasza Poradnia Prehabilitacyjna, która pomaga pacjentom wzmocnić swoją kondycję fizyczną i psychiczną przed rozpoczęciem często długiej i wyczerpującej terapii onkologicznej.

Poradnia Prehabilitacyjna Siedleckiego Centrum Onkologii to miejsce, gdzie pacjenci zmagający się z chorobą nowotworową mogą otrzymać wsparcie i fachową pomoc jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. W Poradni oferujemy pacjentom konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji, takimi jak onkolog, psycholog, dietetyk, fizjoterapeuta czy rehabilitant. Dzięki temu chorzy mogą otrzymać kompleksową opiekę medyczną, której celem jest wzmocnienie ich organizmu przed rozpoczęciem terapii onkologicznej.

Jakie korzyści daje korzystanie z Poradni Prehabilitacyjnej?

Onkologiczna Poradnia Prehabilitacyjna pomaga pacjentom zmniejszyć ryzyko powikłań i skutków ubocznych leczenia onkologicznego. Dzięki specjalistycznej opiece medycznej oraz profesjonalnym poradom dietetycznym, fizjoterapeutycznym i psychologicznym, pacjenci mogą wzmocnić swoje ciało i psychikę przed rozpoczęciem leczenia. To z kolei przekłada się na większą skuteczność terapii, szybsze powroty do zdrowia i lepsze samopoczucie.

Kto może skorzystać z Poradni Prehabilitacyjnej Siedleckiego Centrum Onkologii?

Poradnia Prehabilitacyjna jest dedykowana pacjentom z chorobą nowotworową, którzy planują rozpoczęcie leczenia onkologicznego. W poradni mogą skorzystać zarówno osoby, u których już stwierdzono chorobę, jak i te, u których podejrzewa się wystąpienie nowotworu. Poradnia jest również miejscem, gdzie osoby zmagające się z chorobą nowotworową mogą otrzymać fachową pomoc po zakończeniu leczenia onkologicznego.

Do Poradni Prehabilitacyjnej SCO pacjenci są kierowani przez lekarzy Siedleckiego Centrum Onkologii , koordynatora onkologicznego lub koordynatora Prehabilitacji.

Pacjent skierowany do Poradni Prehabiltacji SCO może liczyć m.in. na:

 • indywidualny program ćwiczeń prehabilitacyjnych biorący pod uwagę rozpoznanie choroby, aktualny stan fizyczny oraz ograniczenia wynikające z ewentualnych chorób współistniejących,
 • konsultacje dietetyczne (których podstawą będzie szczegółowy wywiad zdrowotno – żywieniowy) i zalecenia żywieniowe dopasowane do konkretnej terapii onkologicznej,
 • wsparcie w walce z nałogami, ze szczególnym naciskiem na palenie tytoniu,
 • konsultacje psychoonkologiczne wzmacniające psychikę pacjenta na początku długiej i trudnej drogi związanej z leczeniem onkologicznym.

Zespół Poradni Prehabilitacyjnej

 • mgr Anna Fierasiewicz specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego
 • mgr Justyna Zdzieborska Koordynator Zespołu Dietetyków
 • mgr Aleksandra Kasprowicz – Grasiak Dietetyk
 • dr n. o zdr. Katarzyna Ługowska Dietetyk
 • lic. Emilia Wrona Dietetyk
 • mgr Edyta Bisek magister rehabilitacji
 • mgr Marzena Grudzień magister rehabilitacji
 • mgr Marta Kozaczuk psychoonkolog, specjalista psychologii klinicznej

Możesz

liczyć

na naszą

Pomoc

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, nie wahaj się zapytać i napisz do nas.

Część leczenia zależy od woli wyleczenia

Seneka Młodszy filozof rzymski

Dziś jest pierwszy dzień z reszty twojego życia

José Saramago pisarz, noblista

To zdrowie jest prawdziwym bogactwem, a nie kawałki złota i srebra

Mahatma Gandhi etyk, przywódca polityczny