preloader
Edit Content

O nas

Siedleckie Centrum Onkologii jest wydzieloną specjalistyczną jednostką medyczną Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Siedlcach. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem większości rodzajów chorób nowotworowych.

Informacje kontaktowe

Ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej podpisana

Ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej podpisana

Siedleckie Centrum Onkologii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego stało się na jeden dzień centrum całej polskiej onkologii. To w naszej placówce 30 marca prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę powołującą do życia Krajową Sieć Onkologiczną.

Głównym celem nowych przepisów zawartych w ustawie z dnia 9 marca 2023 r. jest zapewnienie każdemu pacjentowi, niezależnie od jego miejsca zamieszkania równego dostępu do koordynowanej i kompleksowej opieki onkologicznej.

– Tworzymy wreszcie Krajową Sieć Onkologiczną, krajową sieć placówek wraz z całym systemem leczenia onkologicznego, walki z chorobami onkologicznymi w taki sposób, by w jak największym stopniu sprzyjać pacjentowi i aby ułatwić pacjentowi dostęp na równych zasadach i w równym stopniu do opieki onkologicznej na terenie całego kraju, tak, aby stworzyć dla każdego szansę – podkreślił w wystąpieniu w SCO, prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zauważył, że w zakresie strategii leczenia chorób onkologicznych chodzi przede wszystkim o szybką diagnostykę, skuteczne leczenie i rehabilitację, a także skuteczny powrót do aktywności codziennego życia.

Andrzejowi Dudzie towarzyszyła minister Grażyna Ignaczak–Bandych, szef KPRP, członek Rady do spraw Ochrony Zdrowia. W uroczystości podpisania ustawy wziął też udział Minister Zdrowia Adam Niedzielski i wielu innych zaproszonych gości, w tym lekarzy, parlamentarzystów i samorządowców.

Siedleckie Centrum Onkologii działające w strukturach Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II to nowoczesny, pełnoprofilowy ośrodek onkologiczny zapewniający kompleksową opiekę nad pacjentem. Nasz ośrodek jest miejscem pozytywnie ocenianym przez pacjentów i ich rodziny – między innymi za bardzo dobrą opiekę i organizację leczenia.

 

Zapisz się
Uzyskaj informator

***Obiecujemy nie spamować

Skip to content